Під таким девізом в Іллічівській школі 25 квітня відбулася загальношкільна лінійка, присвячена 30-ій річниці аварії на Чорнобильській атомній станції. Що ж таке атомна енергія та які плюси та мінуси від користування нею? Про це дуже цікаво розповіла учитель фізики Бондарева Н.Г.
Людина – творець усього на Землі. Але чи завжди вона продумує кожне відкриття та його наслідки? Мабуть, ні!
І, як приклад, - аварія на Чорнобильській АС, що призвела до загибелі людей, руйнування чудового молодого міста Прип’ять та трагедій тисяч людей, що досі відчувають дихання Чорнобиля.
На екрані – красиве місто Прип’ять… Щасливі мами з дитячими візками, буйно квітують сади, сонце прогріває весняну землю, ніщо не передвіщає біди. В місті у цей день відсвяткували 16 весіль.
І раптом - життя зупинилося. 116 тисяч людей були евакуйовані в інші міста України, місто-красень перетворилося у місто-привид.
Учні 8 класів розповіли про тих, хто з ризиком для життя виконував свою справу. Перший, найстрашніший удар взяли на себе пожежники міста Прип’яті. Вони гасили пожежу в зоні найсильнішої радіації – над реактором. На екрані з’являються фотографії тих, хто одержав велику дозу радіації та помер у наступні декілька днів. Під звуки метроному учні вшановують їхню пам'ять хвилиною мовчання.
Ведучі звернулися до всіх присутніх з проханням: Будьмо уважні та обережні з природою, не допустимо ще однієї катастрофи, подібної Чорнобильській!
Зайлер Аліна, 5 клас
|