У Марківській школі 24 листопада пройшла загальношкільна лінійка, присвячена пам’яті жертв Голодомору. Учні поринули у сумні сторінки історії України. Лунали сумні вірші, факти про події 1932-1933 рр.,діти ознайомилися з Законом Верховної ради України „Про Голодомор 1932-1933 років в Україні” та висновками роботи Міжнародної комісії з розслідування голоду 1932-1933 років в Україні.
28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла Закон „Про голодомор 1932-1933 років в Україні”. В ньому зазначається, що прийняття цього Закону обумовлене необхідністю вшанувати пам’ять мільйонів співвітчизників, що стали жертвами Голодомору і визнати необхідність відновлення історичної справедливості та нетерпимості в суспільстві до будь-якого насильства.
У статті І цього Закону сказано: „Голодомор 1932-1033 років є геноцидом українського народу”. Це не було стихійне лихо, а зловмисно підготовлений голод. Шляхом тотального вивезення продуктів харчування, блокади сіл і цілих районів, заборони виїзду за межі голодуючої України, репресій незгодних, сталінський режим створив для українців умови, несумісні з життям. У 1933 році Сталін говорив: „Ми досягли того, що матеріальне становище робітників і селян поліпшується з року в рік. Сумніватися в цьому можуть хіба що запеклі вороги Радянської влади.”
В слов’янських народів є традиція: коли людина помирає, запалюють свічку, щоб її вогник освітлював душі померлого дорогу в потойбічний світ, щоб там навічно знайшла вона своє місце і спокій. Не всі з тих 7 міліонів були поховані, як належить. За кимось з них, може, вже не було кому заплакати і запалити свічку. Учні школи взяли участь у флешмобі «Незгасима свічка пам’яті».
Учні взяли участь у конкурсі-виставці дитячих робіт «Незабудки пам’яті».
Метою заходів було: виховувати співчуття та етичне ставлення до пам’яті померлих.
Педагог-організатор Авджян К.Е.
|