Кожного року перед десятками тисяч молодих українців постають питання: «Куди піти навчатись?», «Який ВНЗ обрати?», «Чи є можливим для нас навчання в Європі?», «Чи буде фахівець після отримання освіти конкурентним на ринку праці, який стрімко змінюється в сучасному глобалізованому світі?». На ці та на інші запитання спробували знайти відповіді учасники дискусійного клубу Іллічівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів. У цьому їм допомагали педагог-організатор Торопенко К.В. та вчителі Салагуб Л.І. і Наумова Є.С.
Підтвердити чи спростувати сформовані в народі міфи щодо освіти в Європі намагалися дві команди – збірні учнів 7-11 класів. Команда «синіх» наводила свої аргументи, прагнучи довести правдивість міфів. Натомість команда «червоних» - їх розвінчати. А міфи були наступними: «Навчання за кордоном платне та дороге», «Самостійно вибрати університети неможливо», «До європейського вузу важче вступити», «Для навчання мало знати лише англійську мову», «До студентів з СНД за кордоном ставляться негативно».
Відповіді учасників команд були змістовними, учні з упевненістю відповідали на поставлені запитання та відстоювали свою точку зору, спираючись на відгуки реальних людей. Помітно, що дітьми була проведена значна пошукова робота у соціальних мережах, каналах новин, популярних українських та зарубіжних виданнях. Крім цього, учасники мали змогу поспілкуватися через Skype з Олексієм Котиковим, студентом-першокурсником польського вишу у Варшаві, та дізнатися з перших вуст, що це – європейська освіта. Діти активно ставили запитання щодо особливостей навчання в Європі, багато з них змінили свою точку зору. Зокрема, учениця 10 класу Анопрієва Ольга зазначила, що навчатися в європейському вузі зможе тільки самостійна, свідома особистість з чітко визначеною життєвою позицією. Насамкінець, ведучі запропонували глядачам висловити свою думку щодо предмету дискусії та проголосувати за одну з команд-опонентів, використовуючи картки відповідного кольору. За результатами голосування перемогла команда «червоних».
Таким чином, майбутні вступники на власні очі переконалися в тому, що отримати освіту в європейському вузі реально. Необхідно лише бути громадсько активною людиною, справжнім патріотом своєї країни, який прагне бути висококваліфікованим спеціалістом та служити для добробуту рідної держави.
|