З метою надання методичної допомоги педагогам щодо впровадження інтерактивних технологій в освітній процес, формування самоосвітньої та соціальної компетентностей учнів 20 березня 2019 року на базі Іванопільської спеціалізованої школи відбувся семінар-практикум для учителів хімії та біології закладів освіти району на тему «Розвиток творчих здібностей учнів при вивченні природничих дисциплін».
У вступній частині заходу заступник директора з навчально-виховної роботи Іванопільської СШ Оносова О.А. ознайомила присутніх із специфікою роботи школи, презентувала досвід роботи педагогічного колективу щодо участі у різних сучасних проектах та високі досягнення учнів та педагогів в них.
У теоретичній частині семінару-практикуму методист методичного кабінету Годунова А.І. наголосила на ролі сучасного вчителя, який повинен дати учням не тільки об’єктивні знання з свого предмету, а й виховати громадянина своєї країни, патріота України.
Під час практичної частини заходу Бондаренко Н.О., учитель вищої категорії, «старший учитель», вчитель хімії та біології Іванопільської СШ провела майстер-клас «Кроссенс як засіб інтеграції українознавчого компонента в уроки хімії».
Учителі практично відпрацювали інноваційну технологію «Кроссенс», використовуючи свої навички, знання і вміння щодо володіння найефективнішими методами і прийомами роботи під час уроку і в позаурочній діяльності. За допомогою асоціативних малюнків вони складали логічний змістовий ланцюжок знань з того чи іншого питання. Такий метод потребує творчого підходу, розвиває логічне мислення, вимагає сформувати власне бачення проблеми.
Присутні також детально обговорили дотримання техніки безпеки в кабінеті хімії та біології, а саме: правила ведення документації, проведення інструктажів з безпеки життєдіяльності учнів, правила проведення хімічного експерименту та інше.
Бондаренко Н.О. поділилась досвідом роботи з організації навчальної діяльності учнів за моделлю «перевернутого навчання» на уроках хімії. Ці надсучасні уроки ефективно впроваджує в освітній процес Неля Олексіївна, досвід її роботи поширюється на рівні області.
На засіданні круглого столу «Мої педагогічні знахідки» учасники семінару обмінялись досвідом роботи щодо створення методичного продукту від науково-методичних комісій вчителів хімії та вчителів біології за підсумками навчального року.
Велике зацікавлення в учасників семінару викликала презентація мультимедійного проекту роботи з учнями в мережі Інтернет.
У формі дебатів пройшло обговорення даного проекту, де кожен учасник семінару висловив свою думку. Педагогічні працівники обговорили шляхи підвищення якості викладання предметів природничого циклу, проведення гурткової і науково-дослідної роботи, впровадження електронних програм. Слухачі отримали змістовний методичний матеріал на електронних носіях.
Усі учасники відзначили високу якість семінару, його практичну направленість, підкреслили те, що знання, отримані в ході методичної зустрічі, є змістовними, ефективними та проведені згідно з сучасними вимогами освіти.
Фотоматеріали можна переглянути тут. |