Згідно річного плану роботи відділу освіти райдержадміністрації і методичного кабінету, з метою надання методичної допомоги педагогам щодо впровадження інтерактивних технологій в навчально-виховний процес, формування самоосвітньої та соціальної компетентності учнів, викладання уроків історії в умовах інноваційних змін 15 грудня 2017 року відбувся семінар-практикум учителів історії на тему «Застосування інтерактивних технологій під час проведення уроків – практикумів з історії».
У заході прийняли участь вчителі історії із 14 закладів освіти.
У теоретичній частині семінару-практикуму методист з навчальних дисциплін методичного кабінету Годунова А.І. підкреслила наскільки відповідальною є робота вчителя історії, який повинен дати учням не тільки об’єктивні знання з історії людства, а і виховати громадянина своєї країни, патріота України.
З доповіддю-презентацією: «Застосування інтерактивних технологій під час проведення уроків – практикумів з історії» виступила Сіренко Е.О., учитель історії Марківської ЗОШ І-ІІІ ст.
Під час практичної частини заходу Сіренко Е.О. провела майстер-клас уроку «Антична грецька цивілізація класичної доби» та майстер-клас- фрагменту уроку «Наш край у другій половині ХХ – на початку ХХІ ст.».
Учителі, в ролі учнів, мали можливість використати свої навички, знання і вміння щодо володіння найефективнішими методами і прийомами роботи під час уроку і в позаурочній діяльності. Вчителі показали різноманітні форми і методи актуалізації знань учнів, зупинилися на прийомах розвивального навчання, роботи в Інтернеті, асоціативних вправах.
Майстер-клас уроку «Україна в Другій світовій війні» презентувала Калініченко С.В., учитель історії Зорянської СШ І-ІІІ ст., керівник методичного об’єднання учителів історії.
На засіданні «круглого столу» «Мої педагогічні знахідки» учасники семінару обмінялись досвідом роботи.
Велике зацікавлення в учасників семінару визвала презентація мультимедійного проекту «Врятуємо від забуття», автором якого стала Бударєва Інна, учениця 10 класу Марківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Дана робота була направлена на Всеукраїнський конкурс.
Методист методичного кабінету Годунова А.І. презентувала новітні, європейські форми навчання на тему «Впровадження новітніх технологій в навчальний процес. «Перевернуте навчання».
У дебатах висловив свою думку кожен учасник семінару. Педагогічні працівники обговорили шляхи підвищення якості викладання предмету, проведення гурткової і науково-дослідної роботи, впровадження електронних програм.
Усі виступи супроводжувались відеопоказом на екрані з допомогою мультимедійного проектора.
Слухачі отримали змістовний методичний матеріал на електронних носіях.
Усі учасники відзначили високу якість семінару, його практичну направленість, підкреслили те, що семінар був змістовний, ефективний, проведений згідно з сучасними вимогами.
с |