4 березня 2015 року вся українська спільнота відзначала 200-річчя з дня народження Михайла Вербицького.
Із нагоди відзначення цієї дати та з метою вивчення і популяризації спадщини М.Вербицького у Тарасівському НВК 13 березня 2015 року було проведено кінолекторій на тему: «Історія Гімну України». Учні переглянули історію створення Гімну України, познайомилися із творчістю М.Вербицького та П.Чубинського.
Пісенним символом народу може стати лише такий твір, де поетичний текст і музика являють собою органічну художню цілісність, бездоганно точно й чітко відтворюють національну ментальність, здатні піднімати на подвиги, на боротьбу за свободу і людські права. Твір, який мільйони людей по-справжньому сприймають як музичний символ своєї національної спільноти, не може бути створений штучно чи нав’язаний «згори» – лише від усього серця. Він мусить пройти перевірку часом, історичними подіями, стати невід’ємною часткою суспільного життя. Саме таким твором і став гімн «Ще не вмерла Україна». Органічне поєднання піднесеної музики Михайла Вербицького з високопатріотичним змістом поезії Павла Чубинського якнайкраще резонувало із волелюбними прагненнями українського народу. Твір «Ще не вмерла Україна», в якому злилися найсвітліші помисли представників Сходу і Заходу України, невідворотно йшов шляхом всенародного визнання, з плином часу дедалі впевненіше розширюючи простір свого духовного впливу.
Гімн «Ще не вмерла України і слава і воля» створений Павлом Чубинським та Михайлом Вербицьким, звучить сьогодні могутньо й гордо – як символ невмирущої сили народу, котрий обрав шлях свободи і незалежності.
Статтю підготувала:
Пустова Анжеліка, учениця 11 класу Тарасівського НВК |