Історія народної вишивки на Україні сягає своїм корінням у глибину віків.
Візерунки на рушниках – це символи,що мають певне значення: листя хмелю – молодіжна символіка , лілія – символ дівочої чарівності, калина - дерево українського народу , виноград – символ радості й краси, створення сім'ї, мак – символ чарівної сили, яка захищає від усякого зла, дуб і калина – символ сили та краси,хрестик – символ чотирьох сторін світу.
Вишиванням споконвіку займались жінки, які з покоління в покоління передавали найтиповіші, найяскравіші зразки орнаменту, кольору, вишивальну техніку.
Техніка вишивання має близько ста різних варіантів і так само, як і гама кольорів, є особливістю певної місцевості.
Згідно з планом роботи Марківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, з метою виховання шанобливого ставлення до традицій українського народу, любові до своєї оселі, рідної мови, землі на протязі тижня в школі був проведений конкурс малюнків та вишитих рушників «Символіка орнаменту українського рушника». Найактивнішу участь прийняли учні 1 класу, які створили та зібрали колекцію малюнків для рушників, та дівчата 5-7 класів, які підготували виставку своїх вишитих рушників. Допомагали учням вчитель 1 класу Золотухіна Т.І та вчитель обсуговуючої праці Кулінченко О.Л.
|