Народе мій, до тебе я ще верну,
і в смерті обернуся до життя…
Протягом ХХ століття мільйони українців ставали вигнанцями зі своєї рідної країни через свої політичні переконання. Над світом національної культури та літератури нависла смертельна небезпека. Багато митців через свої принципи пішли етапами до тюрем і таборів, де більшість із них загинула. Серед них був і Василь Стус.
30 січня з нагоди 80-річчя від дня народження нашого земляка Василя Стуса у Торському НВК для учнів 5-9 класів було проведено годину пам’яті «Поет трагічної долі».
Мета заходу: виховати почуття національної гідності, патріотизму, а також гордості за найвідданішого Україні і народові митця; дати можливість учням відчути себе частинкою свого народу з міцним корінням роду.
Під час години пам’яті діти мали можливість ознайомитися із маловідомими сторінками життя В. Стуса, громадянською позицією та творчістю поета-борця, правозахисника, патріота своєї багатостраждальної Вітчизни.
Під час години пам’яті діти читали вірші поета, уривки із «Таборового зошита» та переглянули фрагменти документального фільму про долю письменника «Феномен доби». У кабінеті української мови та літератури оформлено тематичний стенд «Літературна Донеччина». Протягом січня у бібліотеці діє книжкова виставка «Розстріляне відродження», на якій представлені збірки поезій В. Стуса.
В кінці години пам’яті діти зробили висновок, що Василь Стус, навіть у найтяжчі хвилини життя, твердо вірив, що вернеться до народу своїм словом, що рідний край його почує. І дійсно його поезія залунала в Україні, її почули, в неї вслухаються.
Учитель української літератури Мартиненко Н.М.
|